Co to je esenciální olej?

Nadpis 1

Čisté esenciální oleje jsou vysoce koncentrované výtažky z rostlin, plodů a stromů, které dodávají rostlinám charakteristickou vůni a poskytují jí ochranu proti škůdcům, nemocem a parazitům.

 

Čisté esenciální oleje jsou přírodním léčivým prostředkem obrovské síly. Jejich síla spočívá ve vysoké koncentraci účinných látek. Pro získání např. 5 ml čistého esenciálního oleje z meduňky je zapotřebí 28 kg rostliny. K olejům je proto potřeba přistupovat s respektem a opatrností. Více o bezpečném zacházení s oleji se dozvíte na našem blogu.

 

Léčivá energie olejů komunikuje s naším organizmem a působí tam, kde je potřeba.

Na trhu je mnoho značek a výrobců esenciálních olejů, které se v kvalitě (a ceně) výrazně liší. Levné varianty esenciálních olejů jsou často ředěny ropnými deriváty a jejich používání může být zdraví velmi nebezpečné. Je proto velmi důležité vybírat si pečlivě výrobce a čisté produkty. Jak poznáte kvalitní a zdraví bezpečný olej se dočtete na našem blogu.

Cookies        GDPR        Jak se registrovat        Nákup        Věrnostní program        Obchodní podmínky        Odstoupení