Jak začít esenciální oleje používat?

Používání esenciálních olejů dōTERRA

je jednoduché a přirozené. To, co nám voní,

nám pomáhá na mnoha úrovních.

​Esenciální oleje jsou velmi silné koncentrované přírodní látky. S oleji dōTERRA má každá kapka svou sílu a je potřeba k nim přistupovat s respektem a pozorně je dávkovat. Doporučení  a návody na bezpečné používání najdete na našem blogu v sekci Bezpečné používání.

 

Oleje jsou skvělou alternativou k farmaceutickým či jiným chemickým přípravkům, které se běžně nabízejí jako první a poslední řešení pro všechny neduhy.

S jakými oleji začít?

Máta – Levandule – Citrón

Pokud nemáte žádné zkušenosti s esenciálním oleji, ale rádi byste je zařadili do svého života, trio olejů Máta-Levandule-Citrón je opravdu skvělou volbou.

 

Všechny tři oleje mají nesmírně široké využití. Citrón, Levandule i Máta jsou velmi silné, chytré a všestranné oleje, které mohou Váš život obohatit na mnoha úrovních. Máta a Levandule jsou silné adaptogeny, tzn.že se dokážou velmi dobře přizpůsobit potřebám těla a za svého velmi komplexního složení uvolní pouze ty složky, které daný člověk aktuálně potřebuje. Někoho zklidní, jiného energetizuje a posílí.

 

Konkrétní informace o pozitivních účincích na organismus, doporočení a návody na použití o každém oleji najdete v našem eshopu.

Jak mohu oleje používat?

Aromaterapeutické použití

Rozptylování olejů do vzduchu má velmi pozitivní vliv na naše emoce. Povzbuzuje a zlepšuje náladu, čistí vzduch a zlepšuje dýchání. Speciálně u dětí je to skvělý způsob, jak esenciální oleje zařadit do jejich životů. Důležité upozornění – oleje takto vysoké kvality by se neměly pálit v klasické aroma lampě, tj.na ohni. Při vysokých teplotách se po 15 minutách spalují živé složky olejů. dōTERRA nabízí řadu difuzérů, které jsou bezpečné, tiché a je možné je používat i přes noc. Difuzéry jsou skvělým pomocníkem v domácnostech, kancelářích i v autech.

Použití na kůži (topické)

Při použití přímo na kůži je potřeba dbát na kvalitu olejů, vzhledem k tomu, že se oleje vsakují do kůže a rychle se vstřebávají přes buněčné membrány do těla. Oleje můžete mazat na Vaše „slabá“ místa, místa fyzické či emocionální bolesti, jako např. solar plexus, šíji, zadní část krku, spánky, na hruď, na oblast srdce. Je možné si je mazat také místo parfému na zápěstí, na krk, do vlasů. Speciálně emocionální řada esenciálních olejů se na topické používání skvěle hodí. Je to skvělý způsob, jak si vytvořit pro sebe či pro děti rituál. Pozornost, kterou sobě věnujete, zvědomňuje a posiluje Vaše oslabená místa.

 

Před použitím si prosím prostudujte přesné návody, rady a doporučení, jak topicky používat dōTERRA oleje se dozvíte na našem blogu.

Vnitřní použití esenciálních olejů

​Vnitřní používání esenciálních olejů dōTERRA je velmi oblíbené a v mnoha zemích je obecně považováno za bezpečné, za předpokladu, že se radíte s odborníkem na aromaterapii či lékařem. Například ve Francii, jedné z aromaterapeutických velmocí, se po staletí doporučovala pro posílení léčebného účinku olejů jedna kapka esenciálního oleje pod jazyk.

 

V EU vnitřní užívání esenciálních olejů povoleno není. Přípravky určené pro vnitřní používání, které dōTERRA nabízí, tedy užíváte na vlastní nebezpečí. 

Většina dōTERRA esenciálních olejů se dá užívat vnitřně, proto mají také označení jako terapeutické  a prochází dlouhým procesem kontrol. Oleje lze kapat do vody či jiných nápojů. Jsou skvělou tajnou ingrediencí do mnoha pokrmů. Recepty na chutná a zdravá jídla najdete na našem blogu.

 

dōTERRA nabízí také celou řadu potravinových doplňků, jako např. skvělé gelatinové mátové kuličky nebo gelatinové kapsle se směsí Serenity (Uklidnění) pro lepší spánek.

 

Skvělá je také vitamínová a detoxifikační řada potravinových doplňků.

Před samotným užitím si prosím ověřte, zda daný olej je pro vnitřní užití vhodný a konzultujte doporučené dávkování s vyškoleným aromaterapeutem. Orientační přehled doporučení týkajících se dávkování olejů v případě vnitřního používání esenciálních olejů naleznete na našem blogu.

Důležité upozornění - pokud užíváte esenciální oleje ve vodě, vždy používejte čisté materiály - sklo, nerezové nádobí z čistých zdrojů. Oleje mají sílu navázat na sebe škodliviny z nečistých materiálů, které byste pak opět pili).

Cookies        GDPR        Jak se registrovat        Nákup        Věrnostní program        Obchodní podmínky        Odstoupení