A zase ten úklid!

To se člověk teprve vzpamatuje z mediální kampaně předvánočního úklidu (v rámci vánoční pohody), následovaného nekonečnými radami jak se stát s novým rokem novým člověkem a přijde jaro a máme tu detoxy, hubnutí do plavek a jarní úklid! Alespoň že v létě už je na vše pozdě, špeky v plavkách už stejně nezmizí a všichni tráví více času venku, příjemně opiti, takže na nějaké radikální změny není čas, ani chuť. Jen počkejte na předvánoční čas klidu a pohody!A když jsme u té pohody...

Ty tam jsou blažené zimní dny v pološeru, kdy jsem si naivně myslela, že můj byt je vlastně celkem čistý. Jarní paprsek osvítí každé zákoutí, pavučinku i ušmudlané dveře. S prvními jarními dny mě opouští zimní lenost a přichází manické záchvaty uklízení. Některé jsou spíše výkřiky do tmy, ale po jiných mám letmý pocit z dobře vykonané práce.


Správný úklid? Efektivní a voňavý!


Úklidu jsem obecně nevěnovala tolik pozornosti, než mi došlo, že s ním denně trávím celkem dost času. Začala jsem přemýšlet o čistících prostředcích, které jsem denně používala a zhrozila jsem se. Pomalu jsem přešla na ekologické domácí prostředky, některé kupuji a jiné si v rámci šetření sama vyrábím. Zde musím upozornit, že jsem tvor celkem dynamický, takže na nějaké strouhání 5 kg mýdla mě moc neužije.

Pokud si mám něco vyrábět sama, musí to být hotové, než řeknu švec! Pár kapek a je to! V tomto ohledu jsem se já a esenciální oleje opravdu našly!

Pro univerzální čistič povrchů stačí přidat do čisté vody pár kapek esenciálního oleje Citrónu, Rozmarýnu a Levandule a máte skvělý sprej, který vyčistí i provoní celý byt.Má domácnost se také neobejde bez univerzálního netoxického čistícího koncentrátu On Guard, který používám na podlahy, na koupelnu i na mytí nádobí.

Krásně voní a vydrží opravdu dlouho.


Kondo Váš život!

Efektivní úklid může být výzva. Věci se hromadí a pomalu se ztrácí volný prostor k dýchání. Podle Marie Kondo, slavné propagátorky efektivního úklidu, by každá věc, kterou doma máme (kromě samozřejmě těch praktických), měla "sparks joy", zažehnout radost.

Ze začátku jsem k takovému přístupu byla mírně skeptická. Při pohledu na sešívačku mně duše prostě neožila. Kondo přístup mně ale opravdu pomohl při jarním úklidu oblečení.

Dříve jsem se některými kousky těžko loučila. Bylo pro mě například skoro nemožné rozloučit se s džíny, které jsem sice zapnula, ale nadechnout už jsem se nemohla. Kolik sezón přečkaly v bezpečí! Kolik planých slibů jsem si kvůli nim dala? Věděla jsem, že to s džíny vlastně nemá co dělat.

Nechat jít mou ideální představu o mně samé bylo ale někdy těžší, než jsem si chtěla připustit.

Hodně mně pomohla esenciální směs Forgive na odpuštění a opouštění starých představ a také povzbuzující směs Motivate. Obě směsi jsem si hojně mazala a společně s Kondo přístupem šel jarní úklid jako po másle! Rozradostňuje mě pohled na mé malé džíny? Ani náhodou! Takže jsem se s nimi Kondo stylem rozloučila a poděkovala. A ten pocit, když jsem otevřela skříň a žádný vyčítavý kousek na mě nekoukal, stál za to!


Milé dámy, nevyčítejte si, že na sebe nic nemáte, i když máte plný šatník oblečení. Vypuste kousky, které už Vám neslouží, někomu mohou udělat radost a Vy se nebojte utvořit si prostor pro své nové já!

S láskou AnnaPs. MALÁ VÝZVA – pokud plánujete udělat Kondo úklid a rozloučíte se s opravdu hezkými kousky, dejte prosím pár (max 3)kousků stranou. Na podzim plánuji udělat burzu opravdu hezkých kousků a z vybraných peněz koupit kvalitní outdoorové oblečení pro vršovické bezdomovce. Sledujte FB Esenciálního zdraví pro více info!


0 zobrazení