Humus jednoduše a skvěle!

Aktualizace: kvě 3

Humus je moje oblíbené jídlo, které se hodí opravdu ke každé příležitosti! Nevíte, co přinést na letní party? Humus! Snažíte se trochu zhubnout a saláty už Vás ubíjí? Je čas na humus! Děti soustavně odmítají zeleninu? Udělejte jim humus a uvidíte, kolik mrkve s chutí sní.


Zdravý, jednoduchý a chutný humus!

CO BUDETE POTŘEBOVAT?

Cizrnu – pro začátek doporučuji již předvařenou v nálevu (ideálně v bio kvalitě)

Šťávu z citrónu

Římský kmín mletý (jinak nazývaný Kumín)

Pasta Tahini – nebo jiná oříšková pasta

UmeOcet – pro mě kulinářský objev a nepostradatelný pomocník - pokrm osolí a zvýrazní chutě (není nutné)

Sůl

Olivový olej

Česnek volitelné

Tyčový nebo stolní mixér

Pokud cizrnu vařite sami, doporučuje se namočit ji přes noc, druhý den ráno slít a vařit v nové vodě, dokud není měkká. Do vody je také dobré přidat nějaké koření proti nadýmání. Já přidávám mořskou řasu, mátový, rozmarýnový nebo fenyklový esenciální olej.


POMĚRY

Na začátek doporučuji dvě plechovky 400 g (jeden nálev nechat, druhý odlít), šťávu z 1 citrónu, 2 polévkové lžíce pasty Tahini, 1 polévkovou lžíci olivového oleje, 2 kapky esenciálního oleje.


Esenciální olej Citrón nebo Rozmarýn chutnají v humusu skvěle!

Výsledná pasta by neměla být ani moc tekutá, ani tuhá, aby šla hezky rozmixovat. Určitě doporučuji začínat s méně nálevem a postupně dolévat podle potřeby. Pokud se Vám náhodou stane, že je hummus moc řídký, lze ho zahustit červenou čočkou.


S esenciálními oleji doTERRA můžete také vařit a možností je spousty. Právě do humusu můžete použít celou řadu olejů a mně osobně se např.Citrón velmi osvědčil. Nejvíce mě bavilo, jak lidé hádají recept. Tuhle ingredienci zatím neuhádl nikdo :-)


Esenciální oleje Citrón, Máta, Divoký pomeranč nebo Rozmarýn dodají pokrmu trojrozměrnou chuť a bude to Vaše tajná ingredience!

POSTUP

Vše rozmixujeme do jemné pasty a podáváme.

Humus má nekonečně mnoho podob. Můžete ho připravit z červené čočky, černých fazolí, hrášku. Dochutit červenou paprikou, mátou, koriandrem nebo rozmarýnem. Fantazii se meze nekladou!


Dobrou chuť!

0 zobrazení