Jakou značku esenciálního oleje používat?

Aktualizace: 10. led 2019

Každý čistý esenciální olej má svou specifickou léčivou energii, vibraci, která je schopná komunikovat s naším organismem a pomáhat nám na různých úrovních podle své kvality.


Záleží pak na každém z nás, jaké oleje si volíme a jakou „službu“ od esenciálních olejů očekáváme.

Někomu stačí příjemně provoněná místnost, pro jiného relaxace při masáži, pro dalšího uvolnění od bolesti nebo uvolnění hlubokých energetických blokád.Jakou značku esenciálního oleje používat?
Důležité je ale vědět, co bychom od esenciálních olejů měli a eventuelně mohli očekávat.

Obecně věřím, že každý produkt vyráběný se správným záměrem a s ohleduplností ke svému prostředí a ke svému klientovy je kvalitní a bezpečný. Na dnešním trhu je ale tolik druhů esenciálních olejů, že je lehké se v takovém návalu produktů a informací ztratit.


Záměrem tohoto příspěvku není vyzdvihovat jednu firmu a snižovat další. Spíše bych ráda pro lepší orientaci rozdělila dostupné esenciální oleje na našem trhu na tři základní kategorie, a na Vás pak bude, jaký olej/firmu si ve výsledku vyberete. Pokud Vás zajímají další info o esenciálních olejích dōTERRA, o firmě a její firemní kultuře, kvalitě olejů a zásadách bezpečného používání, o tom všem se dočtete na našem blogu.


Jaký esenciální olej je ten pravý pro Vás?

Jaké druhy esenciálních olejů jsou na našem trhu?


Vonné oleje

Tyto oleje známe asi všichni. Můžete koupit např. v dárkových obchodech či drogeriích. Jsou to oleje čistě syntetické, tj. jejich původ je chemický, ne rostlinný. Poznáte to kromě velmi nízké ceny také podle toho, že zanechávají mastný povlak v aroma lampách (pozn.kvalitní oleje není doporučeno pálit nad ohněm, protože se spálí živé složky). Mastnota není rostlinám přirozená, znamená to tedy, že jsou v olejích umělé, syntetické příměsi. Dovolím si tvrdit, že tyto oleje nemají žádný hlubší účinek. Provoní sice prostor, ale zároveň se do vzduchu uvolňují také syntetické složky, které tělu škodí.


Komerční esenciální oleje

Tyto oleje mají průměrnou až dobrou kvalitu. Firmy, které oleje vyrábí se mohou velmi lišit, proto je velmi důležité vybírat si pozorně výrobce, zajímat se o původ a složení esencí. Všechny tyto informace by měly být lehce vyhledatelné a přístupné.


Čisté stoprocentní esenciální oleje tzv. terapeutické kvality

Označení terapeutické oleje se týká celostních olejů, které léčí celou bytost – tělo, mysl i duši. K těmto olejům se přistupuje jako k živým esencím, které byly vyrobeny s respektem vůči místu výroby, surovinám, pracovníkům i koncovým zákazníkům.


Esenciální oleje nemají celosvětově přijímaný standard kvality, proto si jednotlivé firmy, které prodávají esenciální oleje nejvyšší kvality, vytvořily vlastní testovací protokoly, které zaručují, že oleje jsou zdravotně nezávadné, čisté a při správném používání bezpečné. Vše o testovacím protokolu CTPG společnosti dōTERRA se dočtete na našem blogu nebo zde.


Tento příspěvek byl první ze série Bezpečné používání esenciálních olejů, které najdete na našem blogu.


Každý čistý esenciální olej má léčivou vibraci


Věřím, že každý si do svého života přitáhne tu správnou energii ve správný čas a tak Vám přeji, abyste měli ve volbě dobrou ruku!