Jednoduchý úplňkový rituál

Aktualizace: kvě 3

Možná jste už někdy slyšeli o různých rituálech, možná jste si i na internetu nějakou inspiraci hledali, ale nakonec Vás odradil komplikovaný postup, zbytečné pomůcky nebo jednoduše nedostatek „spirituálního“ sebevědomí? V mém příspěvku se dozvíte, jak si udělat jednoduchý rituál, který zvládne opravdu každý, i Vaše děti!

Rituály jsou skvělá věc, ale je důležité k nim přistupovat s dobrým záměrem. Je to opravdu něco pro Vás - zastavení, naladění, zamyšlení. Pokud by to byla další povinnost na seznamu „to do“, nic dobrého to od toho raději nečekejte. Je proto důležité na sebe nebýt náročná a nebát se si to udělat po svém. Pokud zrovna dnes nestíháte, nevadí, můžete si vyhradit pár minut o víkendu. Pokud ani o víkendu nestíháte, máte to štěstí, že další příležitost přijde opět za měsíc. Už to, že čtete tyto řádky znamená, že to jednou stihnete!


Měsíc má na lidský (především na ženský) organizmus obrovský vliv. Každá fáze má jinou energii a je skvělé, když těmto principům umíme porozumět a trochu je využít i v každodenním životě. V úplňku má Měsíc nejsilnější energii a tento rok nám navíc ve stejný den začíná jaro! To je hodně energeticky silný předěl. Probouzející se příroda, energie nových začátků a tvůrčí energie je cítit ve vzduchu a možná i v nás. 

Úplněk je bodem obratu a jaro obdobím nových začátků a žádaných změn. Pojďme se tedy inspirovat a udělat si jaro i v některé oblasti svého života!

Jak na to?

Připravte si prostor, udělejte si atmosféru. Já si obvykle zapálím svíčku, namažu se olejíčky – nejraději k takovým účelům používám Kadidlo, olej pravdy a autenticity, Limetku, která povzbuzuje srdce a duši oproti mysli nebo Divoký pomeranč, olej čisté radosti a naděje, který pracuje s vnitřním dítětem. Oleje si kápnu do dlaní a několikrát se nadechnu a vydechnu.

Samotné vnímání vůně stačí k naladění se na svůj záměr a přerušení neustálého toku vnitřního myšlení a nepozornosti.

K zamyšlení nabízím témata související s úplňkem a s jarem.

Jaká oblast/činnost/vztah v mém životě potřebuje „bod obratu“/obrození/jarní energii?

Jak bych chtěla, aby výsledek vypadal? Co pro to mohu udělat?


Doporučuji na sebe nebýt moc náročný/náročná. Jde spíše o zamyšlení. Určitě by výsledkem neměl být další to do list! Snažíme se povzbudit naší duši, ne náš mozek.


Pak si na jeden papír můžete napsat/děti namalovat stávající situaci a papír pak na malinké kousíčky roztrhat, případně spálit. Na další papír si namalovat pocit z nového záměru, cokoliv, co Vás bude k nové změně inspirovat.

I kdyby měl být výsledek prozaicky jednoduchý, třeba jako moje srdíčko, úplňkové zastavení bude stát za to!

Hezký první jarní den a budu ráda, když budete sdílet své zkušenosti!

0 zobrazení