Přírodní ochrana proti klíšťatům

Aktualizace: kvě 3

Víte, že nemusíte kupovat chemické repelenty, které zrovna nevoní a člověk z jejich používání nemá úplně dobrý pocit. Raději zkuste tisíce let osvědčenou přírodní metodu - esenciální oleje! Rostliny, stromy, plody využívají ke své ochraně svou typickou vůni. My ji můžeme díky čistým esenciálním olejům také použít k ochraně nejen před otravným hmyzem, ale dokonce k ochraně svých energetických hranic.


Jak to vlastně funguje?

Esenciální oleje (jinak éterické oleje či silice) jsou vysoce koncentrované výtažky z květů, rostlin, plodů a stromů, které dodávají rostlinám charakteristickou vůni. Specifická vůně rostliny má mnoho funkcí. Láká opylovače, odpuzuje škůdce, bojuje s viry a bakteriemi. Klíčová informace ve vůni obsažena zůstává v čistém esenciálním oleji i po jeho zpracování a my ji můžeme využít v našich životech. Jak? Třeba jako účinnou ochranu proti parazitům nebo k přilákání opylovače :-)


DIY přírodní repelent

Jaké esenciální oleje fungují nejlépe v ochraně proti hmyzu a dalším breberám, které nám v létě znepříjemňují život?

Velmi osvědčené jsou esenciální oleje - Máta, Melaleuca (Tea Tree), Levandule, Geranium a Lemongrass.

Levanduli, Melaleucu a Geranium je možné aplikovat přímo na kůži (případně Mátu) po otestování citlivosti. Lemongrass je nutné ředit do rostlinného oleje nebo přidat např. do DIY spreje, viz. návod níže. Můžete také použít TOUCH varianty jednotlivých esencí (Leandule Touch, Melaleuca Touch, Máta Touch), které jsou již namíchány ve správném poměru v bio kokosovém oleji a jsou vhodné k přímému použití na kůži i pro děti.


Jednoduchý recept na domácí repelent

Směs olejů můžete smíchat podle vlastní preference. Můžete použít všechny nebo vybrat pouze ty, které Vám voní či které máte zrovna doma. Celkem použijte 10 – 30 kapek esenciálního oleje do cca 50 ml převařené vody/rostlinného oleje v bio kvalitě.


5 kapek Lemongrass

5 kapek Levandulového esenciálního oleje

5 kapek Geranium

5 kapek Mátového esenciálního oleje


Před použitím oleje v lahvičce pořádně protřepejte, protože esenciální oleje nejsou rozpustné ve vodě.TerraShield - ochrana nejen proti hmyzu!

Já i celá moje rodina si v létě oblíbila ochrannou směs TerraShield - čistě přírodní repelent proti klíšťatům, komárům, vším a dalším parazitům.


TerraShield je namíchán z 15 druhů esenciálních olejů a má krásnou vanilkovo citrónovou vůni. Na emocionální úrovni posiluje TerraShield ochranný štít kolem našeho těla. Pomáhá nám chránit si své energetické hranice proti energetickým parazitům.

TerraShield pomáhá oddělit vlastní energii od energií druhých. To je velmi důležité především u dětí a citlivějších dospělých, kteří mají tendenci naložit si problémy ostatních na svá bedra.

a nejlepší nakonec – pokaždé, když si k TerraShield přivoním, vybaví se mi všechny hezké vzpomínky z přírody. Mám své léto v lahvičce stále při ruce...

0 zobrazení