Pomoc! Nevejdu se do džín!

Aktualizace: 11. led 2019

Znáte ten pocit, když se po nějaké době odhodláte zkusit si ty úzké džíny, které Vám v šatníku visí jako tichá výčitka? A ony škrtí ještě více než minule? Asi se to po Vánocích/dovolené/těch stresech v práci (dosaďte si, co potřebujete:-), dalo očekávat, ale člověka to vždy zaskočí a přinejmenším rozladí.


V tomto příspěvku bych s Vámi ráda sdílela tři jednoduché a praktické tipy, jak se okamžitě cítit lépe, bez diet a zbytečného omezování.1. Pryč se škrtičem!

V první řadě hned svlékněte "šrktiče" a někam ho uložte, aby nebyl na očích. Pro někoho to může být naprosto směšná připomínka. Ale dovolím si ji přesto zmínit. Nemusíte "za trest" škrtiče nosit a doufat, že do oběda těch pár kil navíc magicky zmizí. Nezmizí!

Ale to už všechny víme...


Někdy si ani neuvědomíme, že máme volbu...

Oblečte nějaké hezké šaty, něco volnějšího, ale slušivého. Nebojte si vzít i něco slavnostnějšího. Vytáhněte "ty šaty", které tam visí pro zvláštní příležitost.


Tohle je ta zvláštní příležitost! Vaše ego potřebuje trochu té podpory, dopřejte mu ji!

Mít styl neznamená být jako ze škatulky a mít míry podle tabulky :-)

Možná se Vám to nezdá, ale uvidíte, až vyzkoušíte! Hezkým oblečením si dodáte nové, nečekané energie. Navíc komplimenty, které budou od okolí zaručeně přicházet, si kil navíc určitě nevšimnou. Pokud žádné takové šaty/tuniku/sukni nemáte, velmi doporučuji si nějaké pořídit!


2. Nezlobte se na sebe!

Vaše jistota "fat jeans" Vás škrtí?! To je opravdu hororový scénář pro mnohé z nás! Třaskavá směs bezmoci, vzteku a překvapení s námi začne dělat divy.


Než si to uvědomíme, už si "promlouváme do duše" a není to shovívavý přístup, který máme ke všem ostatním.
Samy si pěkně naložíme!

Je to zvyk, ale nic dobrého nám nepřináší. Naštěstí se dá změnit. Není to lehké, ale odměna je sladká a bez výčitek :-).
Zkuste pozorovat, v jakých situacích se Váš vnitřní kritik probouzí a jaké pocity vyvolává. Už jen tím, že si svého kritika uvědomíte, začínáte měnit zaběhnuté mentální vzorce. Není potřeba s kritikem bojovat či ho zahánět. Stačí se nadechnout a vydechnout a nenechat se jím okamžitě strhnout. Postupně ho lépe poznáte, možná se spřátelíte a hlavně ho nebudete brát tak vážně. A uleví se Vám..


3. Sáhnete po zaručených pomocnících

... a nemyslím víno :-)


Už jsme to slyšely všechny ... stres je hlavním nepřítelem dobrého bytí. Vyrovnaná psychika je na zdravém přístupu sama k sobě to nejdůležitější...


Někdy ale prostě potřebujeme rychlou podporu bez dalších "úkolů".

V momentech, kdy mám pocit, že mi pomůže jen zázrak (či sklenka dobrého vína), jsou pro mě esenciální oleje dōTERRA opravdu nedocenitelnou pomocí. Fungují na psychické i fyzické úrovni, jejich používání je jednoduché a příjemné a působí skoro okamžitě. Níže jsem vybrala pár osvědčených tipů, které vřele doporučuji mít doma při ruce ať během detoxu, tak pro jiné případy.
Skvělými oleji pro psychickou podporu i nastartování organismu jsou obecně citrusové esenciální oleje. Já bych doporučila Grapefruit, Bergamot a Wild Orange. Všechny tyto oleje pracují na psychické úrovni s emocemi, které způsobují nezdravý přístup k jídlu a k sobě sama. Grapefruit je velmi silný detoxifikační olej, který na psychické úrovni podporuje zdravý přístup ke svému tělu. Bergamot je olej sebelásky a sebepřijetí. Otevírá naše srdce a posiluje důvěru v sebe sama. Divoký pomeranč je "tekuté slunce", které rozradostňuje a na emocionální úrovni boří perfekcionalistické představy o nás samých. Olej, který používám každý den několikrát je Citrón. Má velmi pročišťující účinky, bojuje proti vnitřní vlhkosti (z pohledu TČM), která může v zimě způsobit mnohé zdravotní nepříjemnosti. Citrón spolu s Grapefruitem si kapu každé ráno do vlažné filtrované vody a popíjím celé dopoledne.Dalším velmi užitečným olejem je Skořice, která velmi dobře pomáhá při regulování hladiny krevního cukru a zdolávání závislosti na cukru. Reguluje tak výkyvy v energii a v náladě. Vyrovnává druhou čakru a pomáhá při problémech v sexuální oblasti, které si pak můžeme kompenzovat třeba konzumací sladkostí a čokolády. Organismus zahřívá, což je pro očistu v zimních měsících velmi důležité.Ideální směsí pro očistu je metabolická směs Smart and Sassy (dříve Slim and Sassy) obsahuje Grapefruit, Citron, Peppermint, Zázvor a Skořici). Tato směs potlačuje chuť k jídlu, podporuje správné trávení, je detoxifikační a protizánětlivý. Na psychické úrovni pomáhá nalézt pocit vlastní hodnoty. Pomáhá zpracovat emoce, které vedly k problémům s váhou. Redukuje přehnanou touhu po jídle. Zlepšuje vzhled pokožky (např.celulitidu – masáž přímo na místa) a stimuluje lymfu.


Velmi vhodné jsou také emocionální směsi Motivate, Cheer, Balance nebo PastTense Roll on.


Ať s oleji, či bez nich, mějte se dobře a mějte se rády!

Anna

0 zobrazení