Výrazový tanec pro děti

Tanec mají všechny děti v těle. Hudba, tanec, zpěv jsou pro děti přirozenou součástí jejich dětských životů. Mým lektorským záměrem je toto přesvědčení ochránit a rozvinout.

 

Tanec není pouze o tom, jak vypadáme navenek, ale především o prožitku, o tom, co při tanci cítíme. Tanec přináší dětem odreagování a psychické uvolnění, podporuje dětské sebevědomí a spontaneitu. Pomocí tance posilují děti nejen své tělo, ale i ducha, učí se novým pohybům, novým situacím. Rozvíjí cit pro hudbu, prostorovou orientaci a představivost. Také se naučí s vnímat své tělo a používat ho kreativně.

Obsah hodiny

Během hodiny si děti vyzkouší základní principy přirozeného tanečního pohybu (práce na zemi, ve dvojicích, otočky atp.) a práci s tělem a dechem. Výběr muziky je pro mě velmi důležitý. Záměrně měním styly muziky a interprety. Děti tančí na klasickou muziku, etno muziku, lidové tance, i pop muziku. Během hodiny využívám také pomůcky (např. hudební nástroje, šátky, kostýmy). Součástí lekcí je také tanečně – divadelní část, kdy si děti vyzkouší, jaké to je vyprávět pohádkový příběh beze slov, pomocí tance a pohybu.

 

V případě potřeby, momentální nálady zařazuji do hodiny také klidnější jógově-meditační aktivity.

Kdy a kde

 

Malí tanečníci: 4–5 let, MŠ Montessori Jonáš (Na Bohdalci 1437/7), úterý od 15.30–16:15

 

Předškoláci a malí školáci: MŠ Montessori Jonáš, úterý od 16:15–17:00

 

poznámka - tance jsou otevřeny pro všechny, dívky i chlapce

Cookies        GDPR        Jak se registrovat        Nákup        Věrnostní program        Obchodní podmínky        Odstoupení